לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך עיצוב פנים - דגשים בבחירת תאורה

מדריך תאורה תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

אם גם אתם נכנסים לבית חדש, רוצים לשנות קצת את הקיים או לעצב את החלל בו אתם מתגוררים, ייתכן ששינוי או עיצוב מחודש של תאורה לבית, יחסוך לכם הרבה מאמץ והוצאות כלכליות. תאורה בבית היא אלמנט חשוב מאוד, שלא אחראי רק להאיר את המרחב, אלא באפשרותו לעצב אותו באופן שבו תבחרו. כל מה שצריך לשם כך הוא להבין כיצד פועלת התאורה על גופיה השונים ואיזה מערך תאורה מתאים לכל חלק בבית, בין אם מדובר בסלון, במטבח, בחדר האמבטיה, בחדרי השינה או בחצר.


תאורה

תאורה אינטימית או פומבית? בחירת תאורה לבית

התאורה בבית אחראית על הארת החלל ועל עיצובו, אך באפשרותה להשרות אווירה מסוימת, אשר דרושה בחלקי הבית השונים. ישנם חלקים הדורשים תאורה אינטימית יותר כמו חדרי השינה או האמבטיה, וישנם חלקים שתתאים להם תאורה פומבית יותר, מכיוון שהם מיועדים להתקבצות של אנשים ולפעילויות שונות כמו הסלון והמטבח.

 


נברשות בעיצוב קלאסי כמו אלה שאפיינו את תקופות הבארוק והרנסנס, ברוח בתי המלוכה האירופיים, קריסטלים המשולבים בגופי תאורה, יוצרים אווירה אלגנטית ויוקרתית בעלת אפקט דרמטי. בשנים האחרונות זוכה השנדליר לפריחה מחודשת, ולא רק בסגנונו הקלאסי, כגוף תאורה מרהיב ברוח הרנסנס,אלא כגוף תאורה בקו נועז- שנדליר בעל עיצוב חדשני ומודרני.בשנות האלפיים מקבלים השנדלירים גרסאות עיצוביות שונות,מקורות השראה מגוונים,הכוללים את עולם הטבע,הטכנולוגיה והאמנות.


• תאורה אינטימית – תאורה אינטימית היא לאו דווקא תאורה בעלת עוצמות פחותות, אלא תאורה בעלת גוון חם יותר, המעניקה לחלל תחושה של רוגע, שקט ואינטימיות. אם ברצונכם ליצור אווירה כזו יש לבחור בגופי תאורה בעלי גוון צהוב או מעומעם. כמו כן, שילוב של כמה גופי תאורה יכול להשיג את המצב המבוקש וכך לאפשר תאורה פומבית יותר בחללים הרלוונטיים.
לדוגמא, אם ברצונכם להשרות אווירה אינטימית בחדר האמבטיה, אך מצד שני לאפשר גם תאורה חזקה ופרודוקטיבית, שנחוצה בעת מקלחות הילדים, יהיה נכון למקם כמה סוגים של גופי תאורה בחללים האלו. באמבטיה ניתן יהיה להתקין גופי תאורה שקועים, למטרת אווירה רגועה יותר ולהשתמש גם בתאורה מרכזית להארת החלל כולו.


• תאורה פומבית – בדומה לתאורה האינטימית, תאורה פומבית איננה תאורה חזקה בהכרח, אלא תאורה בעלת גוון נקי ולבן, אשר מאפשר את הארת החלל הרלוונטי במלואו. תאורה זו תתאים לסלון, למטבח ואף למרפסת או לחצר, וגם היא מורכבת משילוב של כמה גופי תאורה יחד, מה שיאפשר לשלוט את כמות האור ועל מהות האווירה.

על מנת ליצור תאורה פומבית, ראשית יש לבחור גוף תאורה ראשי, שמפיץ אור ראוי אשר ממלא את החלל. מומלץ לבחור בגוף תאורה שיכיל אפשרות עמעום, מה שיאפשר לכם לשלוט על מידת האור לפי בחירה ולהשיג גם תאורה אינטימית יותר. אל גוף התאורה הראשי מצטרפים גופי תאורה משניים, שנועדו להאיר חלקים מסוימים מהחלל, כמו במקרה של אי הממוקם במרכז המטבח או בחלקים הצדדיים של הסלון.
         מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך תאורה לחברשלח לחבר
הוסף מדריך תאורה למועדפיםלמועדפים
מדריך תאורה - גרסת הדפסהגרסת הדפסה