לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך ריהוט עתיק ופינות ישיבה


בתקופה המודרנית, הגדושה בהמצאות טכנולוגיות ובשכלולים מדהימים, שללא ספק המקלים על חיינו, אנו חשים כי בכל זאת חסר לנו משהו שעושה טוב לנפש. בדיוק בגלל זה אנו מנסים לחזור אל הרגלי האכילה הנכונים, ללמוד את מקצועות הרוח ולעצב את סביבתנו במינימום רהיטים אך מקסימום תועלת, ממש כמו שהיו נוהגים לעשות פעם. מה גם, היום אנו כבר לא מסתפקים רק בעיצוב מקומי, אלא גולשים גם לשדות עיצוב זרים, כמו עיצוב יפני, עיצוב אמריקני, עיצוב אירופאי,עיצוב אפריקני והרשימה עוד ארוכה. לעיתים אנו אפילו משלבים בין כל הסגנונות, מוסיפים אלמנטים של ריהוט עתיק, מקשטים באלמנטים מודרניים ובסוף מקבלים סגנון אינדיווידואלי ומקורי.

ריהוט עתיק - שילוב עם רהיטים מודרנית
שילוב נכון של רהיטים מסגנונות שונים ולכאורה מנוגדים, כמו למשל השילוב של ריהוט עתיק עם פרטי עיצוב מתחום ההיי-טק, יכולים להעניק לסביבת המגורים או העסקים, מראה עיצובי ייחודי במינו. בעזרת ריהוט עתיק ניתן להעניק לסביבה אמירה אישית ועשירה, תוך חיסכון ניכר בתקציב. ריהוט עתיק מאפשר לנו לחסוך בקניית רהיטים חדשים, שלא לדבר על תרומה ענקית לסביבה. הרי לא חייבים לעצב את כל הבית ברהיטים מסוג זה, ולעיתים מספיק רק אלמנט אחד בודד, כמו כיסא עם חיתוכי עץ דקורטיביים או שולחן לטלפון בסלון - והבית שלכם יהפוך לבית עיצובי ואלגנטי.

ריהוט עתיק - פינות ישיבה אופנתיות
אחד האלמנטים המבוקשים ביותר בתחום של ריהוט עתיק הוא האלמנט של פינות ישיבה.
רהיטים כמו כורסאות רכות, ספות וכיסאות אוכל זוכים היום למרבית העניין, בעיקר בשל היותם רהיטים איכותיים ועמידים, מה גם, בעלי עיצוב ייחודי במינו המשתלב היטב עם כל סגנון עיצובי אחר. זו יכולה להיות פינת ישיבה בחדר השינה של ההורים, שתעניק לו מראה יוקרתי של מלון פלאזה בניו יורק, זו יכולה להיות פינת ישיבה בסלון הבית העומדת לצד בר משקאות אלגנטי וזו יכולה להיות פינת ישיבה במרפסת תחת שמשייה עשויה רקמת יד.

ריהוט עתיק - כל מה שרציתם לדעת
ריהוט עתיק, הוא למעשה ריהוט ישן בעל עיצוב ייחודי, ההופך אותו לפריט אספני מיוחד.
מה גם, בשל היותו ישן הוא חייב להיות במצב שמתאים לתיקון ולרסטורציה ולא כזה שידרוש מכם השקעה גדולה יותר מזו של השקעה בריהוט חדש. רהיטים מסוג זה עוברים בדרך כלל בירושה מדור לדור, נרכשים בחנויות לאספנים ולעיתים אפילו נמצאים במזבלות. כך או כך, רהיטים אלה זקוקים לתיקון ולשדרוג של נגר ורפד מקצועי. אומנם היום ניתן למצוא גם ריהוט עתיק שהוא למעשה ריהוט חדש שבעזרת טכניקת ההתיישנות (שפשוף וצביעה) ונראה כאילו הגיע זה עתה מארמונו של לואי  ה- 14. אומנם לריהוט זה אין ערך היסטורי אם כי הוא ממלא את אותה פונקציה של העיצוב הקלאסי.