לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


מדריך חדרי תינוקות

מדריך חדרי תינוקות תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

חדרי תינוקות

ריהוט לילדים אינו המצאה של העידן המודרני, פריטי ריהוט לילדים תועדו בצורות שונות כבר במהלך ההיסטוריה, רהיט הילדים העברי הראשון מוזכר בתנ"ך, תיבת משה, היא העריסה בה הצפינו את משה הקטן. בעידן המודרני לא מעט מעצבים עוסקים בעיצוב רהיטים ואביזרים לחדרי תינוקות, מעצבי הרהיטים גילו את הפוטנציאל של הלקוחות

חדר תינוקות

הצעירים. רהיטים לקטנטנים מתייחסים ומותאמים לצרכיהם, לרצונותם ולסביבתם, רהיטים שיוצרים אווירה נעימה שתעניק לילד הרגשה של נוחיות וחום, כך שהילד יאהב לשהות בחדר. בעיצוב חדר לתינוקות חשוב ביותר להקפיד על עבודת נגרות טובה ועמידה, הנדסת אנוש, שלילת כל אפשרות לפציעה, ושימוש בחומרים טבעיים. עיצוב חדר התינוק כולל ריהוט, צבעים לקירות, שטיחים ,פופים מיוחדים, וילונות מעוטרים, מצעים מצוירים, משטחי החתלה תואמים, ידיות אהילים ועוד הרבה מוצרי עץ או טקסטיל תואמים, כמו כיסוי מיטה, סל כביסה, מתקן לחיתולים ועוד, בכדי לעצב נכון את החדר, מומלץ לחלק אותו לאזורים, האזור הרגוע המתאים לשינה, והאזור האקטיבי המתאים לפעילות ולמשחק. רצוי שאזור השינה יהיה רך ונעים, עם תאורה שקטה, ויהיה מרוחק מאזור המשחקים האקטיבי והמבולגן והמואר יותר. על מנת ליצור מראה מושלם בין הקירות לפריטים בתוך החדר, מומלץ להזמין ריהוט לחדרי תינוקות בצבעים בהירים וטבעיים, כמו לדוגמא, ריהוט בצבע עץ טבעי או בצבע שמנת, צבע השמנת מעניק אפשרות לתת רקע צבעוני כמו ורוד, תכלת,סגלגל או ירקרק על גבי הקיר. רצוי להוסיף צבע אחד נוסף, בולט יותר, באמצעות אביזרים משלימים,כגון וילון ,שטיח וכריות.


שידת החתלה

התקן הישראלי קובע כי , למשטח ההחתלה י שמידות מוגדרות היטב:- למשטחי החתלה עבור תינוקות עד גיל של שנה: אורך המשטח חייב להיות - 65 ס"מ, ורוחבו- 38 ס"מ. למשטחי החתלה המיועדים לגי של עד שלש שנים : נדרש אורך של 75 ס"מ ורוחב: 55 ס"מ מינימום.

התקן הישראלי קובע גם , כי אם למשטח ההחתלה קיימים גלגלים אזי לפחות שניים מהם יהיו בעלי מנגנוני בלימה. לולאות, חבלים או שרוכים שיכולים לגרום לחנק אסורים בתכלית האיסור. שידת ההחתלה צריכה להיות יציבנ ולא מתנדנדת. יציבות השידה מוגרת היטב כך שלא תיפול כשכל מגירותיה פתוחות ועל העליונה מועמס משקל של 12 קלוגרם.

צריך שהחומרים מהם מורכבת השידה לא יכילו חומרים ודבקים רעילים. סימונים ברורים ובלתי מחיקים של היצרן ו/או יבואן וכתובתו צריכים להופיע על מוצרי תינוק ומשטחי ההחתלה. כמו כן על שידת ההחתלה צריכים להיות הוראות שימוש ברורות.


מיטת תינוק

מומלץ לבצע בדיקה ויזואלית ולוודא שבמיטה אין פינות חדות, צינורות פתוחים, חלקים פגומים, שברים, סדקים בעץ, חריצים או חורים, שאצבעות הילד הנמצא בתוך הלול/ מיטה/ עריסה עלולות להיתפס בהם, עודף לכה או גושי דבק.חשוב שמנגנון הנמכת המעקה הנייד לא יאפשר הורדה אקראית או הורדה על-ידי פעולה אחת של המעקה.

ודאו שהמרחק בין השלבים או שלב קיצוני לבין רגל המיטה יהיה בין 4.5 ס"מ ל-6.5 ס"מ.

כשהילד בוגר דיו כדי לשבת זקוף, אל תשכחו להעביר את תחתית המיטה למצב הנמוך ביותר, כך בדקו שהסגרים של המעקה הנייד ננעלים מעצמם והשענות מקרית על המעקה לא גורמת לירידתו.

שהמרחק מהפן העליון של המזרן עד קצה מעקה המיטה לא יהיה קטן מ- 50 ס"מ. אל תשכחו להסיר את כילה כשהילד מגיע לגיל שנה. בארץ יש תו-תקן רק למיטות עץ.


מזרון לתינוק

  • מומלץ לקנות מזרן בעל תו-תקן של מכון התקנים הישראלי.
  • עובי המזרן למיטת התינוק ינוע בין 7-15 ס"מ.
  • חשוב לוודא כי עובי המזרן לא יעלה על 15 ס"מ זאת כדי למנוע מהפעוט אפשרות לצאת מהמיטה בכוחות עצמו. מזרן שעוביו גדול מ- 10 ס"מ, חייב בסימון המילים הבאות: לשימוש במיטות שגובהן גדול מ- 60 ס"מ.
  • יש לבדוק את הסימון על גב המזרן הכולל את מידותיה הפנימיות של המיטה שהמזרן מתאים לה. יש לשים לב שאכן מידות המזרן תואמות את צרכיכם.
  • ציפוי המזרן - על הציפוי להיות עשוי מבדים אטומים לנוזלים על מנת למנוע חלחול של נוזלים לתוך הספוג.
  • בעת הרכישה - וודאו כי המזרן מכוסה באריזת פלסטיק, זאת במטרה לשמור על הניקיון וההיגיינה שלו.
  • מומלץ לרכוש מזרן בעל ציפוי העשוי מחומר הדוחה אבק והצטברות בקטריות.
  • גימור - יש לוודא שאין שימוש בדבקים לצורך גימור המזרן.
  • חורי אוורור בצידי המזרן מבטיחים אוורור ומניעת לחות ועובש.

 


מדריך חדרי תינוקות - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך חדרי תינוקות לחברשלח לחבר     הוסף מדריך חדרי תינוקות למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך חדרי תינוקות לחברשלח לחבר
הוסף מדריך חדרי תינוקות למועדפיםלמועדפים
מדריך חדרי תינוקות - גרסת הדפסהגרסת הדפסה