לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

פרקטים - כיצד לבחור פרקט שמתאים לנו

  תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

רצפת הפרקט היא רצפה עשויה עץ, רצפה הנחשבת יוקרתית במיוחד מכמה סיבות. הראשונה היא כמובן המראה היוקרתי שלה, מראה טבעי ואסתטי, מפגש יפה במיוחד בין הטבע לבין הרעיונות של האדם, והיכולת שלנו לעצב חומרים כמו עץ כדי לייצר רצפה אלגנטית.

מעבר למראה ישנם עוד יתרונות לפרקט, כמו השימור שלו, והאפשרות הפשוטה לתחזוקה. היחס בין תחזוקה לאסתטיקה הוא קטן, ויחסית לכמות האנרגיה שמוציאים על שימור רצפת פרקט איכותית אנו מקבלים בית יפה, נוח ונעים לשהות.

לכל מרחב מתאים פרקט שונה, וישנם מספר סוגים עיקריים של פרקטים אצל בעלי מקצוע בישראל. פרקט העץ המלא הוא הפרקט המסורתי יותר, והוא פחות נפוץ בימינו. מדובר בפרקט העשוי מקורות עץ אציל, המורכב על תשתית חזקה. פרקט העץ השכבתי עשוי משכבות של עץ לבן כאשר שכבת עץ אציל מודבקת על חלקו העליון, בכדי לתת את המראה האצילי, בעלות נוחה יותר. הסוג השלישי הינו פרקט למינציה, העשוי חומרים סינטטיים.

בחירה נכונה בפרקט בשבילכם

פרקט עץ מלא הוא פרקט לא זול, לכן הבחירה בפרקט זה מתאימה למי שלא מוכן להתפשר, והצורך שלו באיכות עץ יוצאת דופן חייב להיענות בצורה הטובה ביותר. מדובר בפרקט העשוי 100% עץ מלא ויוקרתי (לרוב מעץ האלון), ועלות העץ, ייצור הפרקט והתקנתו יכולה להגיע למחיר גבוה. האיכות, כמובן, היא דבר יוצא דופן, ותקבלו רצפה מרשימה, חזקה, נוחה ויפה.

פרקט העץ השכבתי הוא פרקט נפוץ יותר, ומהווה פשרה בין פרקט העץ המלא לפרקט הלמינציה. רצפת הפרקט מהעץ השכבתי מציעה לכם ליהנות משכבת רצפה יפה ומרשימה, ממש כמו בעץ המלא, אך פחות חזקה. לא מדובר ברצפה חלשה, כמובן, שכן אז לא היה בה שימוש, אלא שבעוד שפרקט העץ המלא הוא פרקט לדורות, פרקט העץ השכבתי יכול להחזיק פחות, ולדרוש יותר תיקונים עם השנים.פרקט למינציה – הנפוץ ביותר

בעבר רצפת הפרקט הייתה נחלתם של העשירים בלבד, בעלי אחוזות ובתים פרטיים יוקרתיים. כיום כולם רוצים פרקט, ובצדק, שכן לא ניתן להתעלם מהיופי שהוא מעניק לבית. הפיתרון המודרני-טכנולוגי הוא רצפת פרקט סינתטית, רצפה שנקראת פרקט למינציה.

פרקט זה עשוי מחומר הנקרא – HDF – קיצור של HIGH DENSITY FIBER, או סיבים בצפיפות גבוהה. תהליך הייצור הוא בעזרת דחיסה מאסיבית של סיבי עץ היוצרים לוחות חזקים ועמידים במיוחד. על גבי לוחות אלו מדביקים הדפס המחקה את מראה העץ המלא, ועוברים עליו בשכבת הדבקת ניילון, והיא שכבת הלמינציה. ניתן למצוא לוחות פרקט למינציה עם הדפסים שונים, מה שמאפשר גמישות רבה ביצירת המראה המושלם והתאמת הפרקט לטעם שלכם.

פעולות במדריך
שלח מדריך  פרקטים  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך פרקטים  למועדפיםלמועדפים
מדריך פרקטים  - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה