לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

בחירת טפטים לבית

  תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

שאיפתו הטבעית של האדם להטביע את חותמו בסביבה בה הוא חי, מהווה אחד מההבדלים המהותיים בין בני האדם ובין שאר היצורים החיים על פני כדור הארץ, אשר מעדיפים להשתלב בסביבתם ולא לעצבה בהתאם לצרכיהם. חרף ההשלכות הסביבתיות החמורות שיש לשאיפה זו, ולרבות פגיעה מתמשכת באיכות הסביבה, הרי שעדיין מדובר בחלק אינטגרלי ממהותו של האדם, ולא ניתן להתעלם ממנה או להכחיש אותה.


חלון

מבין כל המקומות, שאיפתו של האדם לעצב את סביבתו בולטת בצורה המובהקת ביותר בביתו הפרטי, המקום אותו הוא מגדיר כמשכנו האישי. אחת ממגוון הדרכים המשמשות את האדם לעצב את ביתו בהתאם לרצונו היא שימוש בטפטים, שהינם כיסויי קיר העשויים מחומרים שונים, ומתאפיינים בתצורות אומנותיות מגוונות.


איך לבחור טפטים לבית?

הבחירה בטפטים לבית נדרשת להיעשות בראש ובראשונה בהתאם לרצונו של בעל הבית, וכן לטעמו האומנותי. כידוע, כל אדם מהווה עולם ומלואו, ומשכך טעמו האומנותי של אדם אחד צפוי להיות שונה מטעמו האומנותי של אדם אחר. מאחר ובסופו של דבר, הטפטים נועדו לעיצוב ביתו הפרטי של האדם, הרי שרק הוא יכול לבחור את אלו המשקפים את רצונו האישי.

בהמשך, ומשעה שהאדם מבקש לעצב מחדש את בית מגוריו באמצעות הטפטים בהם בחר, נשאלת השאלה האם עליו להסתייע בשירותיו של איש מקצוע מיומן, אשר יצבע את הטפטים הנבחרים ברחבי הבית, או שמא ניתן להסתמך על שיטת "עשה זאת בעצמך", וכך לחסוך את עלות עבודתו של איש המקצוע. מדובר ללא ספק בדילמה לא קלה, אשר יש לתת עליה את הדעת.

להזמין איש מקצוע או לצבוע את הטפטים לבד?

אחת מתכונותיו הבסיסיות של הישראלי המצוי, היא החשש מלהיתפס בציבור כפראייר, וכמי שהוציא את כספו לחינם. בדיוק מסיבה זו, לא מעט ישראלים, לאחר שרכשו במיטב כספם טפטים חדשים לבית, מחליטים כי "אין סיבה להזמין איש מקצוע לצביעת הטפטים, כשאפשר לעשות זאת לבד", ואכן ניגשים בעוז ובמרץ לביצוע העבודה.

למרבה הצער, התוצאה, במקרים לא מעטים, רחוקה ממוצלחת. אנשים רבים שוכחים, כי צביעת טפטים על קירות הבית אינה משימה קלה כפי שניתן לחשוב, ויש לבצעה בזהירות ובהתאם למבנה הייחודי של כל קיר וקיר, ותוך התחשבות גם במבנהו הכללי של הבית. מסיבה זו, צביעה רשלנית עלולה לגרור תוצאה שאינה מוצלחת, בלשון המעטה, ואף לדרוש ביצוע צביעה מחודשת מטעם איש מקצוע, מה שמסתכם לרוב בסכום כסף לא קטן.

מדריך חלונות - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך  חלונות לחברשלח לחבר     הוסף מדריך חלונות  למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך  חלונות לחברשלח לחבר
הוסף מדריך חלונות למועדפיםלמועדפים
מדריך חלונות - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה