לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

עיצוב ובנייה נכונה של חדרי ארונות


בכל בית יש ארונות לאחסון הבגדים וכמו כל דבר אחר, גם הארונות שלנו הולכים ומשתדרגים משנה לשנה. אם בזמנו אנשים היו מסתפקים בכמה מגירות פשוטות ומתלה קולבים, המצב היום שונה לחלוטין. כיום ניתן לא רק ליהנות מארון גדול, מעוצב וחדשני אלא מחדר ארונות מרווח, נוח ושימושי אצלכם בבית. אתם חושבים שחדר ארונות זה בדיוק מה שאתם רוצים, לפניכם כל מה שרציתם לדעת על עיצוב ובניה נכונה של חדרי ארונות לבית.
כך תעצבו את חדר הארונות שלכם
בשונה מהארון, חדר הארונות ממלא כמה וכמה תפקידים. תפקידו הראשון והעיקרי הוא כמובן אחסון כמות גדולה של בגדים מכל הסוגים. בחדר הארונות תאחסנו את בגדי החורף ובגדי הקיץ, את התיקים והכובעים, את הצעיפים והתכשיטים וכמובן גם את כל קולקציית הנעליים שלכם. ומצד שני תפקידו של חדר הארונות הוא להיות נוח ומרווח על מנת שתוכלו לשהות בו, לשבת בו, למדוד את הבגדים השונים, לגהץ, לקפל ולנצל את החלל בצורה הטובה ביותר שניתן.
לפני שמתחילים בעיצוב חדר הארונות כדאי לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:
האם אתם זקוקים למקום ישיבה בארון?
תשובה לשאלה זו תעזור לכם להחליט על גודל חדר הארונות והמרווח הנחוץ לכם לבנייתו. ישנם אנשים שמסתפקים בחלל קטן בלבד, בעוד שאחרים מעדיפים חדר מרווח כדי שיוכלו לשלב כסא קטן שבעזרתו יוכלו לגרוב גרביים, לנעול נעליים וכד.
האם אתם רוצים לשלב מראה?
חדר הארונות צריך להיות פונקציונאלי ואחת הפונקציות האפשריות היא שילוב של מראה. בדקו האם אתם רוצים שהמראה שלכם תהיה תלויה בתוך חדר הארונות או מחוצה לו. קחו בחשבון שאם אתם בוחרים לשלב מראה בתוך חדר הארונות שלכם, חשוב שיהיו כ-3 מטרים פנויים בינכם לבין המראה שיאפשרו לכם לראות את מלוא ההשתקפות.
אילו ארונות אתם רוצים בחדר הארונות?
חשוב לבחור לחדר הארונות שלכם ארונות מעוצבים, איכותיים, פונקציונליים ועמידים, על מנת שיוכלו לאחסן את כל הבגדים בצורה נוחה ונגישה וישרתו אתכם שנים רבות.
אפשרויות נוספות לחדר ארונות
גיהוץ בחדר הארונות
במידה ויש לכם מספיק מקום על מנת לבנות חדר ארונות מרווח, ניתן ואף כדאי לשלב בו עמדת גיהוץ עם מגהץ וקרש גיהוץ. כך תוכלו לגהץ את הבגדים ולתלות אותם מיד בארון.
טלוויזיה
ניתן לעצב את חדר הארונות בצורה חכמה, שתאפשר לכם לצפות בטלויזיה תוך כדי השהיה בו. זהו יתרון משמעותי שמאפשר בידור בזמן הגיהוץ, הקיפול והסידור של הבגדים.