לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


יתרונות הדקים הסנטטים

מדריך חדרי תינוקות תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

בשנים האחרונות, ניתן לראות את הדקים ביותר ויותר בתים ישראליים, ובצדק גמור: משטחי עץ אלה, המורכבים לרוב על רצפת החצר או המרפסת, תורמים למראה האסתטי של הבית, נוחים מאד לדריכה ופשוטים מאד לתחזוקה. אלא שבבחירת דק, ראוי לתת את הדעת על סוג חומר הגלם ממנו עשוי המשטח, כשאחת הבחירות הנפוצות היא בדקים סנטטים. דקים סינטטים, מעצם היותם כאלה, יהיו מבוססים חומרים פלסטיים, עם או בלי תוספת של עץ טבעי. מדוע כדאי לשקול שימוש בהם?

חדר תינוקות

המראה: אחיד יותר, עשיר יותר

כשמתבוננים על המראה של דק סנטטי, ניתן להבחין שהוא מזכיר מאד את זה של העץ הטבעי. ועדיין, כשנכנסים מעט יותר לעובי הקורה (תרתי משמע), מבחינים כי קורות הדק הסנטטי נוטות להיות ישרות, חלקות ומושלמות הרבה יותר. העץ הטבעי, עם כל יתרונותיו, הוא חומר מוגבל, שעיוותים במראה שלו בהחלט אפשריים. המשמעות המעשית של כך היא שפשוט הרבה יותר ליצור מראה דק אחיד ו"שלם" הרבה יותר באמצעות הסוג הסנטטי. זאת ועוד, כיום משטחי דק סנטטי מגיעים במגוון עצום של גוונים וצורות, הרבה יותר מאשר הדקים הטבעיים. כך, פשוט מאד להתאים אותם למראה שמעוניינים ליצור.


התקנתו הפשוטה של הדק

המציאות מראה כיום כי ריצוף דק מעוצב, וגימור שלו עד לרמת התוצר הסופי, נעשים באופן פשוט בכל קנה מידה: פעמים רבות, הדבר יתבצע, מבעוד מועד, על פי הזמנה אישית ספציפית של הלקוח. הליך ההרכבה בפועל, של דק טבעי וסנטטי כאחד, מבוסס על שלושה שלבים עיקריים, ובכלל זה הכנת הקרקע, העמדת התשתיות והנחת קורות הדק עצמן. אלה, כמובן, רצוי שייעשו על ידי חברות מקצועיות הבקיאות בתחום.
חשוב להדגיש כי התקנת דק סנטטי עלולה להיות יקרה מעט יותר מאשר הדק הטבעי. אלא שלאורך זמן, יתרונותיו הכלכליים באים לידי ביטוי. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על חשיבותה של התחזוקה.

כך התחזוקה הופכת לנוחה יותר


כשבוחנים את יתרונות הדקים הסנטטים, לא ניתן להוציא מהמשוואה את סוגיית התחזוקה, שנחשבת בעיני רבים לחשובה מכולן. ברמה הכללית, דק סנטטי עמיד הרבה יותר מאשר זה המבוסס כולו על עץ טבעי - ידוע הרי שמשימת התחזוקה של עץ טבעי, על שלל הסכנות האורבות לו, אינה פשוטה כלל. לעומת זאת, הדק הסנטטי אינו מתבלה עקב דריכה מרובה עליו, והוא אינו מושך חרקים ומזיקים מסוגים שונים. התוצאה היא אורך חיים גבוה פי כמה.

היבט נוסף, חשוב לא פחות, הוא תחזוקת המשטח, שהופכת למינימלית במקרה של דק סנטטי. בניגוד לעץ הטבעי, מראה הדק הסנטטי סביר שיישמר כך גם שנים ארוכות, ולא ידהה עקב המפגש הבלתי נמנע עם קרני השמש. כל שנדרש לעשות הוא להקפיד על ניגוב בסמרטוט לח, ולהבריקו אחת לשנה.


מדריך חדרי תינוקות - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך חדרי תינוקות לחברשלח לחבר     הוסף מדריך חדרי תינוקות למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים


פעולות במדריך
שלח מדריך חדרי תינוקות לחברשלח לחבר
הוסף מדריך חדרי תינוקות למועדפיםלמועדפים
מדריך חדרי תינוקות - גרסת הדפסהגרסת הדפסה