לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


האם חשבתם פעם על עיצוב בעזרת תאורה?


בשנים האחרונות מתגברת ההבנה כי עיצוב פנים הבית מותנה באספקטים רבים חוץ מבחינת רהיטים ותמונות קיר. שימוש נכון בתאורה, טבעית ומלאכותית, יכולים ליצור רבדים חדשים בביתכם. באמצעות גופי תאורה ובאופן בחירת מיקומם תוכלו להחדיר לביתכם עולם חדש של משמעויות, סמלים ורגשות. עיצוב התאורה נהפך היום לחלק אורגני מתהליך תכנונו של חלל ביתנו. חשוב לזכור כי כל סוג תאורה יתאים למקום אחר בבית. יש לחשוב ולהעמיק בצורך של כל חלל ולהבדיל בין התאורה שתסופק לכל סוג מרחב.


ניקוי על ידי שטיפת מים בלחץ

תאורה שקועה, או בשם המקצועי "ספוטים", נמצאים היום בתוך חלל הבית ומחוצה לו, כתאורת חצר. תאורה זו מעניקה מראה קלאסי וחדשני בו זמנית לצד נופך של יוקרתיות. האור השקוע יכול להיות רך או חזק, מפוזר או ישיר כלפי חפץ כלשהו המעוניינים להדגיש. התאורה השקועה הינה אסתטית במיוחד ואינה דורשת ניקיון רב.

גופי תאורה תלויים

גופי תאורה תלויים, מספקים בראש ובראשונה תאורה נרחבת לחלל גדול. האור הבוקע מהמנורות התלויות הוא בדרך כלל מפוזר ומעביר כמות אור גדולה לחלל החדר מבלי לדרוש בתשומת לב גדולה מידי, ולכן מרגיש לעין האדם טבעי. ניתן לחבר לכלי תאורה זה דימר (וסת) אשר תפקידו לשלוט בכמות האור אשר מונפק לגוף התאורה.

מנורות עומדות


מנורות עומדות גדולתן העיקרית היא יכולת התזזיתיות שלהן. ניתן להעמידן יום אחד בסלון ויום אחד בחדר השינה ובכך לספק צרכים שונים. ניתן לחברן לכל שקע חשמלי קיים בבית ואין צורך ביצירת שקע חדש וייעודי במקום ספציפי. ניתן למצוא מנורות עמודות בכל תחומי החיים: בבית, במשרד, במקומות ציבוריים. מנורה עומדת היא פריט אמנותי ועיצובי לכל דבר, לכן חשוב להקדיש זמן בבחירת העיצוב המתאים ביותר.

מנורות לילה


מנורות לילה נמצא בעיקר בחדרי שינה. אמנם השימוש במנורה זאת הוא הפונקציונאלי ביותר, אך היא חלק מתאורת הבית כולו ויכולה לקבוע האם חדר שינה יהיה מזמין ומואר נכון, או חשוך ומסוגר. מנורות לילה אינן צורכות חשמל רב ומעניקות אור נקודתי המספק מקום חם ונעים לקריאת ספר לפני השינה. המנורות לעיתים מגיעות עם זרוע מתכווננת אשר תאפשר כיוון של אלומת האור בידיוק למקום הרלוונטי.

משחקים של אור וצל


אם כן, מטרתו של האור היא להאיר חלל שלם או פריט מסוים, אך גם ביצירת משחקים של אור וצל. מנורות שממקומות נכון בבית יכולות להעניק צלליות מרשימות על הקירות או על פרטי אמנות, ובכך ליצור עניין לכל עין אשר נכנסת לחלל. גם לצבע הנורה חשיבות רבה: אור לבן או אור כתום ישפיעו אחרת על העין של המבקר הפשוט ויעבירו אצלו חוויה שונה לחלוטין, מקרירות אל עבר חמימות.

גופי תאורה זמינים לכל כיס


מחירי גופי התאורה שונים ומגוונים, מעשרות שקלים בודדים ועד לעשרות אלפים. בכל שלב בחייכם תוכלו להתחדש בפריט תאורה עיצובי, אשר יכניס אור ושמחה לבית. עיצוב חלל באמצעות גוף תאורה מאפשר אלטרנטיבה זולה ויצירתית לחידוש חלל קיים או עיצוב חלל חדש. האישון בעינו של אדם מתכווץ בנוכחות אור רב מידי, ונפתח כאשר חש הוא במחסור של אור. תאורה נכונה תעניק לעיניים מנוחה ותאפשר ללב להיפתח ולהתאהב בחלל.