לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

דלתות בית משותף


מאז תקופת הילדות והספר המופלא "דירה להשכיר", כבר מכינים אותנו לכך שלא תמיד פשוט להסתדר עם שכנים. אבל כשחיים במדינת ישראל ולא בערבות אוסטרליה, המגורים בבית משותף הם עניין של כמעט הכרח. מתוקף כך, ישנן לא מעט החלטות שצריך לקחת במשותף עם כלל הדיירים. אחת ההחלטות החשובות ביותר היא זו שנוגעת לדלת הכניסה לבניין. מאחר ודלתות לבתים משותפים הן דלתות מיוחדות שעלותן יכולה להגיע לאלפי שקלים, חשוב תמיד לקבל את הסכמת כל הדיירים לפני שמחליטים על הדגם הנבחר.

בטיחות, אסתטיקה ונוחותדלתות לבית משותף הן דלתות שמצד אחד צריכות לספק הגנה ואולי גם סינון ראשוני של הנכנסים לבניין ומצד שני לספק תוספת אסתטית לחזות המבנה. ההמלצה שלנו היא אם כך להתחיל ולחפש דגמים של דלתות שמשלבים בין הבטיחות לאסתטיות בצורה הטובה ביותר. בנוסף, ניתן לדבר גם על אלמנט נוסף, כלומר על הנוחות. דלתות לבית משותף יכולות להיות דלתות "טיפשות", כלומר דלתות שניתן לפתוח רק בעזרת מפתח אך הן יכולות להיות גם דלתות חכמות, שמאפשרות כניסה רק לאחר הקשת קוד סודי למשל.
כיום ניתן לרכוש גם דלתות כניסה שנפתחות רק לאחר זיהוי טביעת אצבע וישנן כאלו שמסוגלות לזהות טביעות קול. מערכות האינטרקום הישנות גם הן עברו מתיחת פנים. כיום ישנן מערכות שמאפשרות לדיירי הדירות לראות את האדם שעומד בדלת הכניסה. אם בעבר הפריבילגיה הזו הייתה שמורה לעשירים בלבד, הרי שהיום, עם ההוזלה המשמעותית במחירי המצלמות, ניתן לראות ביותר ויותר בתים משותפים מערכות כאלו. בצורה כזו ניתן להתגונן מפני אורחים לא רצויים ולוודא שרק מי שבאמת רשאי להיכנס לבניין, אכן ייכנס. מנגנוני הנעילה שמצוידים במנגנון זיהוי קולי או במערכת לזיהוי טביעת אצבע, הם פתרונות מצוינים עבור ילדים שחוזרים הביתה באופן עצמאי.

זה הזמן לצאת למסע


לפני שתכנסו את כל הדיירים לצורך ביצוע ההחלטה על דלת הכניסה, עשו שיעורי בית. התחילו ללמוד על התחום ובחרו כמה דגמים שנראים לכם ריאליים מבחינת העלות והסגנון. כאשר תגיעו לישיבת הדיירים עם מידע מוכן, יהיה לכם קל יותר להניע את התהליך ולקבל את תמיכת הדיירים.