ריצוף שיש אבן
לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מדריך ריצוף שיש ואבן


ריצוף שיש ואבן מאז ומעולם היה למקצוענים ולאניני טעם. ולא בכדי - שיש נחשב לאחד החומרים הטבעיים היקרים והאיכותיים ביותר, הוא מעניק לחלל מראה אלגנטי, יוקרתי ומהודר. ריצוף שיש היה בשימוש אצל קיסרים, מלכים ונסיכים, תוך שהוא תמיד סימל את שגשוגם ועוצמתם. גם היום, ריצוף שיש זוכה לפופולאריות רבה ונמצא בהרבה מאוד בתים, משרדים וחללים חיצוניים, בעיקר בזכות הטכנולוגיות החדישות המאפשרות לייצר מגוון רב של שישים ובמחירים שונים. סוגי השישים הנפוצים הם שיש איטלקי, טורקי, הודי, סיני, וארץ ישראלי, המיוצר במכתש רמון. כל הסוגים הללו ואחרים של ריצוף שיש או ריצוף אבן מגיעים לבית הלקוח בצורה מוגמרת וניתנים לשילוב בשלל מקומות: במטבח, באמבטיה, בגינה, בבריכה וכו'.

כיצד בוחרים ריצוף שיש ואבן
ריצוף הבית הוא למעשה הרקע הבסיסי לחלל עליו נבנה שאר העיצוב. ביכולתו לקבוע את השפה העיצובית של הבית, ולהפוך אותו מבית סטנדרטי לבית יוקרתי ואלגנטי. זו הסיבה כי בחירת ריצוף שיש או ריצוף אבן חייבת להיות בחירה יסודית, גם כי מדובר בהוצאה לא קטנה וגם כי מדובר בפריט האמור לשרת אותנו לאורך שנים ארוכות. הריצוף כולל את כל אזורי הבית: סלון, מסדרון, חדרים וכו' והוא לא חייב להיות בגוונים וטקסטורות זהות, אם כי חייב להתאים לשפה העיצובית של הבית - זאת אומרת שהיא צריכה להשלים אותו ולא ליצור הפרדה ודיסוננס ויזואלי.

יתרונות של ריצוף שיש
לפני שמחליטים האם "הולכים" על ריצוף שיש או על ריצוף אבן, חשוב להבין כי מדובר בשני חומרי גלם קצת שונים. ריצוף שיש מקורו בסלעים שעברו תהליך של התמרה ארוך שנים ואילו ריצוף אבן, שגם מקורו בסלעים, לא עבר את התהליך הזה ונחשב לחומר יותר צעיר, משמע פחות חזק. לכן, יתרונותיו של ריצוף שיש הן בעמידותו ובאיכותו הגבוהה, במראה חיצוני יפה ומיוחד, כמו גם במראהו האצילי. בנוסף לכך, ריצוף שיש מאפשר לנו לא לדאוג לשריטות, לשברים ולנזקים אחרים, זאת משום שתמיד אפשר לעשות לו שיוף ולקבל רצפה חדשה לגמרי.

יתרונות של ריצוף אבן
במראה החיצוני שלו ובמטרותיו, ריצוף אבן לא שונה בהרבה מריצוף שיש. אומנם היתרון הבולט שלו הוא קודם כל המחיר, הנמוך מזה של השיש באופן משמעותי. סוג האבן הנפוצה בארצנו זוהי האבן הירושלמית המשמשת לא רק לריצוף אלא גם לחיפוי קירות פנימיים וחיצוניים. יתרון נוסף של ריצוף אבן הוא ביכולתו להוות חומר מבודד מפני קור, חום, לחות, רעשים וכו'. עם זאת, ריצוף אבן דורש הקפדה על כמה כללי זהירות: יש להיזהר מניקיון עם חומרים כימיים וחומציים, במידה ונשפך נוזל כלשהו על האבן היא חייבת לעבור ניקיון באופן מיידי לפני שהנוזל ייספג בה לצמיתות והכי חשוב - חייבים להיזהר מחול, העובד על האבן הטבעית כמו נייר זכוכית.