לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

צביעת בית - מדריך שימושי לצביעת הבית


מתי לצבוע בית?
הבית הוא המקום האהוב ביותר על כולנו. לפיכך, הרמה האסתטית שלו היא אחד הדברים החשובים שכל אחד דואג להם. גם אם לא משפצים וגם אם לא מעוניינים לשנות סדרי עולם, צביעת בית היא דבר מינימאלי לעשות אותו, גם בשביל ההרגשה הטובה וגם מבחינות אחרות. אז מתי לצבוע בית? התשובה פשוטה - צביעת בית עושים כל אימת שמתעורר החשק לשינוי של עיצוב או צבע , ולפחות פעם אחת בשנה. צביעה מלאה או חלקית?
הדבר היפה בנושא צביעת בית הוא, שלא חייבים לקנות את כל החבילה, אם אין אפשרות לממן את העבודה. אמנם כדי לצבוע חדר יש להזיז או להוציא את כל הרהיטים ולכסות את כל מה שנותר בכיסוי שיהיה עמיד בפני טיפות הצבע שיותזו. הבעיה היא פחות חמורה אם מחליטים שלא לצבוע את התקרה אבל מצד שני צביעת בית או חלק ממנו בלא לצבוע את התקרה איננה צביעה מושלמת, והיא תבלוט מאד. אם יש אפשרות לממן צביעה של כל הבית ואם יש את הזמן הדרוש לביצוע הפרויקט אז כדאי ללכת על זה. אבל אם אין תקציב לעניין, הרי שניתן גם לעשות זאת בשיטת הסלאמי ולצבוע כל חדר בנפרד.

לצבוע לבד או להביא צבע מקצועי?
שאלה מצוינת אבל אין לה תשובה אחת. מצד אחד קיים כיום ציוד המאפשר צביעת בית באופן עצמאי. ההשקעה קטנה יחסית, הן במברשות והן בחומרי הצביעה. מי שמסוגל לכך ודאי שמברשות הצביעה החדשות מקלות עליו. בנוסף גם סוגים חדשים של צבעים שקל מאד למהול אותם וקל מאד להביא אותם למצב הרצוי מקלים על צביעת בית, ומאפשרים גם למי שאיננו מקצועי לצבוע. מאידך, בעל מקצוע יבצע תמיד צביעת בית באופן מקצועי יותר, בתורה נקייה יותר ובמהירות רבה יותר מאשר מי שהצביעה איננה מקצועו. זאת ועוד, אם מעוניינים לצבוע בצבע שמן או בצבעים מסוג דומה, הדבר החכם ביותר הוא לפנות לצבע מקצועי, שכן הנזק שעלול להיגרם בגלל חוסר תשומת לב או חוסר מקצועיות הוא רב, וכולל הרס ריהוט ולכלוך שלא ניתן להסיר אותו.