לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

דקים ופרגולות לעיצוב הגינהבעקבות שנות הבצורת הרבות וההגבלים על השקיית הגינות בארץ, בעלי גינות פרטיות בכל רחבי המדינה נאלצו לייבש שטחי דשא רציניים בגינות שלהם. על השטחים היבשים הקימו בדרך כלל דק עץ ועליו פרגולה. במהלך השנים מה שהחל כפתרון לבעיית הדשא, הפך לאלמנט חובה בכל גינה. כיום ישנן חברות רבות שמתמחות בהקמה של דקים לתפארת שנבדלים זה מזה בחומרי הגלם בהם עושים שימוש לצורך הקמתם וסוג העץ מהם הם מיוצרים, הממדים שלהם והעיצוב הכללי שלהם.פרגולות עץ

כיום ישנם סוגים רבים של פרגולות לגינה. הסוג הפופולארי ביותר הוא פרגולות שעשויות מעץ. לרוב מדובר על פרגולות חדירות למחצה שמיועדות יותר להצללה מאשר להגנה מפני הגשם. עם זאת, הפרגולות שעשויות מעץ בהחלט יכולות להיות מושלמות בעזרת יריעה מכסה ולספק הגנה גם מפני גשם. היתרון הגדול של הפרגולות האלו הוא בכך שהן יחסית זולות, שחומר הגלם שממנו הן עשויות מתכתב עם הסביבה בה הן ממוקמות ושהן נחשבות ליציבות מאוד באופן יחסי. החסרונות שלהם מתבטאים בכך שהן דורשות תחזוקה אחת לפרקי זמן משתנים, שאינן חסינות בפני נזקי הזמן ומזג האוויר וכי הן עלולות להיפגע כתוצאה ממכת טרמיטים או תולעי עץ.
פרגולות אלומיניום

אחד הלהיטים שכובשים את שוק הפרגולות בשנים האחרונות הוא פרגולות אלומיניום. מדובר על פרגולות קלות משקל יחסית אך עמידות ביותר בפני נזקי מזג האוויר כגון רוחות חזקות, לחות, רטיבות ועוד. הגדולה של הפרגולות האלו הוא במראה המודרני שלהן. האלומיניום הוא חומר שניתן לעצב בקלות רבה למגוון רחב של צורות ודגמים וכך ניתן להשיג היום פרגולות אלומיניום בכל עיצוב העולה על הדעת. בנוסף לכך, הפרגולות שעשויות מאלומיניום מגיעות במידת הצורך עם מנגנון ממונע שמאפשר להסיט אותן בהתאם לתנאי השטח, לדאוג שההצללה תתכוונן בהתאם למיקום השמש בשמיים או פשוט לקפל את התקרה כאשר אין בה כל צורך. ישנו חן מסוים בניגוד שבין העץ לאלומיניום כך שבעלי גינות רבים בוחרים להקים בשטחם דק עץ ולהשלים אותו עם פרגולת אלומיניום. כאשר שותלים צמח מטפס שמסתלסל בעזרת קנוקנותיו בין סריגי פרגולת האלומיניום, מדובר על מראה משובב נפש באופן מיוחד.