לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מרעננים את הבית לפסח


חג הפסח הבא עלינו לטובה, לא רק מסמן תקופת ניקיונות קדחתנית אלא גם תקופה של התחדשות והתרעננות. אחד ממאפייני הרענון הללו ניכרים בחנויות לשיפוץ ועיצוב הבית, עת לקראת הפסח הן נמלאות ישראלים באים שבאים לקנות צבעים וציוד לחידוש הבית. בדיוק בגלל שהגענו לתקופה הזו בשנה, הנה לקט טיפים ורעיונות חשובים לקראת צביעת ורענון הבית לקראת חג האביב.

חג האביב, הוא זמן נפלא להתחדשות ולשינוי סביבת המגורים שלכם. זהו הזמן לתפוס תעוזה, חוש יצירתי ולעצב את החדרים בבית כפי שתמיד חלמתם. אך בדרך לחלום הזה, ולעיצוב מחדש, יש כמה דברים שמוטב לקחת בחשבון ביניהם: הכנה של הבית לקראת הצביעה באמצעות כיסוי הרהיטים, הגנה על הרצפה מפני לכלוך באמצעות ניילונים, כיסוי שקעי החשמל וכל כניסות מכשירי החשמל למיניהן בכל הקיר. בנוסף, מומלץ לחשב היטב את כמות הצבע לה תזדקקו ולהחליט מבעוד מועד על גוון הצבע שתרצו וסוג הצבע. כמובן, שבכדי לקבל תוצאות מושלמות, רצוי בטרם כל צביעה להתחדש בסט חדש של מברשות ורולרים.

הכירו את משטחי הצביעה הייעודים בביתכם

אחד מן הצעדים החשובים ביותר בתכנון של חידוש ורענון חדר באמצעות צבעים, הוא להכיר את המשטחים שאותם אתם עומדים לצבוע ואת מאפייניהם הייחודים. כך למשל, אם אתם גרים בבית שהוא ישן יחסית שמרבית הקירות בו עשויים מבטון או שהספיקו לקבל כבר מספר שכבות צבע בחלוף השנים, עדיף לשקול לצבוע את הקירות הללו בצבע אקרילי. סוג צבע זה מאפשר כיסוי מושלם לקירות, מבלי להתאמץ ולעבור על הצבע שוב ושוב. לרוב תספיק צביעת שתי- וערב טובה ויסודית כדי לכסות את הסדקים או הקילופים שנגרמו לקיר במשך הזמן. ואם בעבר ההיצע של הגוונים היה יחסית צנוע, הרי שהיום יש אינספור צבעים אקריליים באיכות מצויינת שמעבר לכיסוי מושלם, יעניקו לכם גם רמת גימור גבוהה.

כמות הצבע הנדרשת

ישראלים רבים, אינם מודעים לכמות המדוייקת הנדרשת להם לצביעה ולכן אין זה חזון נפרץ לראות רבים שיוצאים עם כמויות צבע מסחריות מן החנויות או כאלו שחוזרים אליהן שוב ושוב כי לא קנו מספיק צבע. אז איך יודעים את הכמות המדוייקת? הנוסחה היא גובה הקיר שאותו רוצים לצבוע, כפול מספר הקירות שרוצים בסה"כ לצבוע. מהמכפלה הזו מורידים כמובן את גודל החלונות, הדלתות והארונות. בשלב השני, בודקים את כושר הכיסוי של הצבע ומחלקים את שטח הקירות שיצבעו בכושר הכיסוי. התוצאה המתקבלת היא הכמות שתזדקקו לה בכדי לצבוע. היות וכיסוי מושלם ותוצאה אחידה מתקבלים רק ע"י צביעה במיכל אחד, חשוב לקנות קצת מעבר לכמות שחישבתם, ליתר בטחון.

בית עם ילדים או בע"ח

אחת הבעיות הגדולות ביותר כאשר באים לחדש ולצבוע את הבית, היא אם יש ילדים בבית או בעלי חיים. ילדים כידוע, אוהבים מאוד לקשקש ולכלך קירות וכך כל עבודת הצביעה שלכם עלולה לרדת לטימיון. גם במקרה של חיות מחמד, מספיק שהכלב או החתול יקפצו על הקיר או יתנגבו בו לאחר שהתפלשו בבוץ וגם זה עלול לפגוע בקיר שעמלתם קשות כדי לצבוע ולחדש. במקרה הזה, רבים יעדיפו לוותר על מלאכת הצביעה וחבל. כיום קיימים בשוק צבעי קיר שמותאמים במיוחד לסביבה שבה ילדים חיים והם יכולים לצייר ולכלכלך אותם כאוות נפש. כך למשל סדרת צבעי סופרקריל קלין של חברת טמבור, מעניקים לכם צבע עם יכולת כיסוי מלאה, עמידות לאורך זמן וגם עמידות למים וכתמים, מה שמאפשר לכם לנקות מן הקיר ציורים וכתמים באמצעות מגבת לחה חיש מהר, וזוהי רק הצעה אחת בנושא זה.

החליטו מה התחושה שתרצו לקבל עם כניסתכם לחדר

צבעים כידוע, הם דבר שמעורר רגשות לחיוב ולשלילה. לכן, חשוב להכיר את סקלת הצבעים, להבין עם עצמכם איזו תחושה הם גורמים לכם ולפי זה להחליט מה יהיה הצבע השולט בכל חדר. כמו כן, מומלץ גם להחליט האם אתם רוצים לשוות לבית מראה יוקרתי יותר, ואז ניתן למשל לשלב צבעים בגוונים, אפקטים, או טקסטורות מיוחדות. בכל מקרה, במקרה שלא מדובר בחדר ילדים או נוער, עדיף לבחור קיר אחד שיהווה את שבירת הצבע בחדר ויהיה בצבע השונה ובטקסטורה מיוחדת. לרוב, רצוי שהקיר היחיד הזה יהיה בצבעים עזים קצת יותר משאר הקירות ושהטקסטורה עליו תהיה בולטת יותר. אם בחרתם בשיטה הזו, וודאו כי שאר הקירות באותו חדר, צבועים בצבעים שקטים יחסית ורגועים ועם מרקם חלק.

*המאמר נכתב באדיבות חברת טמבור, לטיפים נוספים לעיצוב הבית >> לחצו כאן!