לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


חידוש עץ בפרגולות ודקים


פרגולות ודקים משדרגים באופן משמעותי את מראה החצר, הגינה או המרפסת. הם מעניקים מראה חם ונעים או כפרי ובעל חיבור לטבע. מדובר על שיטת העיצוב הפופולארית ביותר בישראל עבור שטחים חיצוניים של הבית, בין השאר בזכות עמידות העץ במזג האוויר הישראלי. עץ נעים למגע גם בימי הקיץ החמים ביותר ואינו ניזוק בחורף, מכיוון שפרגולות ודקים עשויים מעץ שאינו סופג את המים. יחד עם זאת, מכיוון שלעץ יש נטייה לדהות עם הזמן, הוא מצריך תחזוקה נכונה וחידוש אחת לשנה. חידוש עץ בפרגולות ודקים ניתן לעשות באופן עצמאי במידה ויש ברשותכם הכלים והחומרים המתאימים. במידה ואין אתם בקיאים בתהליכי חידוש העץ וחשוב לכם כי שיטת העבודה תותאם במיוחד לסוג העץ שממנו עשויים הדק והפרגולה שלכם, עליכם לפנות לחברה מקצועית שמציעה שירות זה.


שיוף קל את תהליך החידוש נהוג להתחיל משיוף קל שמטרתו להוריד את השכבה העליונה והפגומה של הדק. זה גם חושף את העץ הבריא שטרם ניזוק ומחדש את מראה הדק. על מנת לבצע את השיוף כך שהעץ לא יפגע, חשוב ביותר להשתמש במכשיר מיוחד שמוריד בעדינות רק את השכבה העליונה ואותה בלבד. שיוף דק עם אביזרים לא מתאימים עלול לגרום ליצירת סדקים בעץ וגם יצור מראה מחוספס ובלתי נעים למגע.

ניקוי על ידי שטיפת מים בלחץ

לאחר שהשכבה העליונה והפגומה הוסרה, הדק או הפרגולה שלכם מוכנים לעבודת החידוש, אך לפני פעולת החידוש יש לבצע ניקוי יסודי. ניקוי נכון יאפשר לחומר המחדש להיספג טוב יותר וימנע כתמים. על מנת לנקות ביסודיות את הדק או את הפרגולה יש להשתמש במכשיר הנקרא גרינק, שהוא מכשיר לניקוי מים בלחץ. בדרך כלל ניתן להשכיר את המכשיר הזה ליום אחד ולבצע את העבודה הזו בכוחות עצמכם. במידה ואתם כבר מזמינים שירותי חידוש של הדק, החברה המבצעת תגיע עם המכשיר ותציע את הניקוי כחלק משירות החידוש.

שימון וצביעה

לאחר שהדק משויף ונקי, אפשר להתחיל בשימון. שימון הדק מיועד על מנת לשמור על אורך החיים שלו ועל מנת לחזק את השכבה העליונה שלו על ידי הזנה. עץ הוא חומר טבעי וככל החומרים הטבעיים הוא נושם, לכן חשוב לשמן אותו לפני הצביעה, מכיוון שלאחר השימון הצבע יונח עליו בצורה אחידה ויפה יותר וייספג מהר יותר.
.