לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


מדריך ריהוט סלוני

מדריך ריהוט סלוני תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

סלונים

חיי המשפחה הישראלית הטיפוסית מתרכזים בסלון. מרבית הישראלים נוהגים לנוח בסלון, לבלות בו עם בני המשפחה, לקיים שיחות, לצפות בטלויזיה, לאכול, לארח חברים ומשפחה ולשחק. החדר המבוקש והסואן ביותר בבית, שבו נמצאים בדרך כלל רהיטים כבדים ויקרים, משמש כמקום התכנסות של המשפחה כולה-ולא במקרה.


ריהוט סלוני

עיצוב הסלון

הסלון בבתים המודרניים הרבה יותר גדול. לא רק בווילות פאר או בפנטהאוזים, אלא גם בדירות סטנדרטיות, כי הסלון הוא מרכז הבית, הוא פתוח ומשתלב עם חללים אחרים של הבית: המטבח ופינת האוכל. הוא הרבה יותר נינוח ומשפחתי. לכן מעדיפים הרוב ספות גדולות ועמוקות, מרווחות ומפנקות. בעבר, סלון לא יכול היה להיות סלון מבלי שתהיה בו מערכת ישיבה של תלת מושב, דו מושב, וכורסה. היום יוצרים שילובים שונים כגון שתי ספות זוגיות, ספה אחת ארוכה וכורסה, או ספה פינתית, שהיא ספה מעוצבת שהופכת לשזלונג מפנק. כל אחד מבטא את טעמו האישי באופן שונה. התפיסה העיצובים הרבה יותר אקלקטית, והיא משלבת כורסאות והדומים בעיצובים ובחומרים שונים, כריות נוי ולעיתים כורסת טלוויזיה לראש המשפחה כחלק ממערכת הישיבה בשילוב שולחן סלון מפואר. ניתן לקבל רעיונות לגבי סגנון העיצוב הכללי של חדר הסלון בכתבות אדריכלות ועיצוב פנים או במסגרת ייעוץ על ידי איש מקצוע.


בדי ריפוד

בבדי הריפוד מגוון האפשרויות עצום, בדים עם טקסטורות הדפסים וסיגנונות שונים. קשת רחבה של צבעים וגוונים במירקמים שונים, בדים נעימים למגע, המשדרים יופי ויוקרה לרהיט מרופד. קיימים היום בדים יוקרתיים ואיכותיים, הבדים עוברים תהליך פיתוח על מנת להתאימו לאקלים ולדרישות השוק הישראלי, נוחים ויעילים לשימוש, בעלי עמידות גבוהה לשחיקה, קלים לניקוי, ישנם כאלה שאינם סופגים נוזלים.


סלונים מעץ

בעבר העדיפו את הגוונים הכהים של העץ, בעלי העומק האדמדם, אולם עם השנים המודעות לאיכות הסביבה ולפגיעה ביערות גברה.כתוצאה מפעילות הירוקים באירופה האמירו מחירי העץ. היום מעדיפים להשתמש בעצים מאירופה כמו מייפל אגוז ובוק, כי באירופה נוהגים לטעת עץ חדש על כל עץ שנכרת.עם השנים השינויים הטכנולוגים השפיעו על עבודות הנגרות. היום יש היצע חומרים שלא היה בעבר, כמו פלטות מתועשות, פורנירים, קילופי עץ ואלמנטים מתועשים. היום רהיט יכול להיות מיוצר משילוב של עץ גושני ופלטה מתועשת מצופה בפורניר בשילוב מתכת. גם טכנולוגיית עיבוד העץ התקדמה פלאים, והיום עובדים בעזרת מיכון ממוחשב.


מזנונים

הקו האהוב על הצרכן הישראלי הוא רהיטים שעשויים עץ גושני מאסיבי וקשיח כמו מייפל,בוק ואלון. הצרכים וסגנון החיים המקובלים בבית הישראלי הביאו לפיתוח מגוון מוצרים משלימים לחדר המגורים. למשל מזנון בעל קוים נקיים, עשוי עץ איכותי. מערכות הקיר השתנו בהתאם לשינויים התרבותיים ולהתפתחות הטכנולוגית.הספרים נעלמו מהסלון. המזנון הלך ונהפך נמוך יותר עם השנים, היות ומסכי הטלוויזיה הלכו וגדלו. את המזנון הגבוה, בעל דלתות הזכוכית והתאורה הפנימית,החליף מזנון ארוך ונמוך שעשוי מסוגים שונים של עץ ובגימורים שונים.תחום האלקטרוניקה הבידורית מכתיב כיצד יראה המזנון.בעבר היו בקבוקי משקה והרבה מקום אחסון. המזנונים היו כבדים.היום המזנון פונקציונלי מינימליסטי ונמוך. פחות לוקלי, פחות שמרני, הרבה יותר מגוון ומסקרן. מסלון משפחתי ופרקטי לעיתים הופך הסלון לחדר מגורים משוכלל, המכיל מערכת קולנוע ביתית, רמקולים שקועים, ספות מעוצבות ובדים מענינים, כמו גם החידוש של התקופה - מסך הפלאזמה.


מדריך ריהוט סלוני - גרסת הדפסה גרסת הדפסה     שלח מדריך ריהוט סלוני לחברשלח לחבר     הוסף מדריך ריהוט סלוני למועדפיםהוספה למועדפים     מדריכים נוספיםמדריכים נוספים
פעולות במדריך
שלח מדריך ריהוט סלוני לחברשלח לחבר
הוסף מדריך ריהוט סלוני למועדפיםלמועדפים
מדריך ריהוט סלוני - גרסת הדפסהגרסת הדפסה