לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

עיצוב בית חכם

  תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

בעבר הלא כל כך רחוק כל מי שהחזיק בביתו בטלוויזיית פלזמה נחשב לאדם בעל אמצעים המשתייך לאלפיון העליון שיכול להרשות לעצמו לחיות חיי מותרות. נכון להיום, טלוויזיות פלזמה הינה מכשיר החשמל הנפוץ ביותר בכמעט מ-85% מבתי אב במדינה.

עולם הטכנולוגיה מתקדם בצעדי ענק וכך גם היכולת לשלב טכנולוגיה מתקדמת (חכמה) בעיצוב הבית הפרטי שלנו דבר הפותח בפנינו מגוון רב של אפשרויות ורעיונות עיצוב חדשניים שיהפכו את הבית לנוח, נגיש וחסכוני עבורנו.
בדומה לטלוויזיות הפלאזמה כך גם בתחום הבתים החכמים, כיום שילוב טכנולוגיה חכמה קיימת כמעט בכל בית בארץ בצורה כזו או אחרת, החל מלוחות סולאריים על גגות הבתים דרך תאורה חכמה הנשלטת באמצעות לוחות בקרה דיגיטליים ועד מערכות סאונד מתקדמות.

בדומה לתכנון ועיצוב בית רגיל, יש להקדיש מחשבה מקדימה כאשר ניגשים לתכנן בית חכם. ראשית חשוב מאוד להבין את מבנה מערכת החשמל המותקנת בביתכם, יש לבחון נושאים כגון:

 • מיקום לוח החשמל המרכזי (בית חכם דורש לוח חשמל גדול).
 • חציבה בקירות הבית (לצרכי העברת כבלים בצורה מוסתרת).
 • כמות נקודות החשמל הרצויות.
 • חציבת שקעים לרמקולים כחלק ממערכת הסאונד.


למידע נוסף אודות תכנון ועיצוב בית חכם

 

תכנון הבית

מכיוון שבית חכם דורש עבודות תשתית נרחבות, ישנה חשיבות רבת מעלה לסוגיות כגון: כמות וסוג מוצרי החשמל שיש בבית, גודל הבית, וכמובן התקציב שעומד לרשותכם. לכן, במידה ואתם מעוניינים לשדרג את מעונכם לתשתית "חכמה" מומלץ להתחיל את תהליך העיצוב בהתייעצות עם מומחים בתחום התכנון, הקמה ועיצוב בתים חכמים.

בתים חכמים מורכבים ממספר מערכות מודולאריות הפועלות באופן סימולטאני ומתקשרות דרך מערכת ממוחשבת אחת ולכן העלויות לא זולות אך במשך השנים ניכרת ירידה במחירי בניית בתים חכמים כאשר הסיבה העיקרית להוזלת המחירים היא אפשרות הבחירה באיזה חלק של הבית תרצו "להחכים".

חשוב לציין שבית חכם מוזיל באופן משמעותי את חשבונות החשמל החודשיים שכן צריכת החשמל של בית חכם מבוקרת כך שגם אם ההוצאה הראשונית גבוהה ברוב המקרים, ההוצאה הגבוהה מחזירה את עצמה. כאשר אתם ניגשים לבחור את המערכות שבהן תרצו לשדרג בבית, נמליץ להתייעץ עם בני משפחתכם וביחד תבחנו מהם

הצרכים של כל אחד ואחד מבני ביתכם ומה לדעתם עשוי להוזיל את העלויות, לדוגמא:

 • האם תרצו מערכת אזעקה אלחוטית המחוברת למצלמות במעגל סגור?
 • האם תרצו מערכת קולנוע ביתית עם מערכת סאונד משולבת?
 • האם תרצו בכל חדרי הבית תאורה חכמה?
 • האם תרצו לקשר את המזגנים בבית לשלט בקרה אחד?
 • האם תרצו מערכת אבטחה עם חיישני נפח ותרחישים אוטומטיים?

עיצוב בית חכם הוא מהלך כלכלי לא פחות מאשר טכנולוגי כאשר האפשרות לשדרג את מערכות הבית הפכה זמינה לכלל האוכלוסייה בעקבות הוזלת המחירים ובעקבות הגידול בשימוש נרחב במכשירי חשמל בבית. שימוש במערכות חכמות ברחבי הבית תספק לכם מעל לכל נוחות, שליטה מלאה על המתרחש בבית, חסכון בחשמל וכמובן, גם חסכון בכסף.

פעולות במדריך
שלח מדריך פרקטים לחברשלח לחבר
הוסף מדריך פרקטים למועדפיםלמועדפים
מדריך פרקטים - גרסת הדפסהגרסת הדפסה