לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

מה זה פרקט למינציה ולמה צריך אותו?

  תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

מאמר זה הולך לעסוק בתועלת של פרקט לריצוף הבית ובמשמעות של פרקט למינציה. ראשית כל למי שלא יודע פרקט הוא מעין ריצוף עץ לבית או לעסק שתועלתו העיקרית היא בנופך הכפרי חמים שהוא מעניק לבית. למי שמזלזל כדאי לדעת שיש לריצוף משקל רב באשר לאוירה בבית. עיצוב הבית מורכב משילוב של מספר אלמטים במקביל אשר כוללים חלונות, שולחנות, כיסאות, מדפים וארונות.
אופן הסידור שלהם יחדיו משנה את התוצאה הסופית. הבדלים פעוטים עשויים להפוך מקום לנעים יותר ונינוח יותר. לשם תזכורת- מקום נינוח הוא מקום מכניס אורחים, מקום שכיף לשבת ולהתארח בו, לקיים שיחות וכיוצא בזה. בנוסף למרכיבי הריהוט בה הריצוף כחתיכה האחרונה בפאזל להשלים את היצירה לכדי שלמות. פרקט עץ מעניק חום לבית, קסם ופשטות. הבעייה עם פרקטים עץ היא שמדובר בחומר יקר ושעשוי להתבלות עם השנים, לפיכך יש הכרח לשים דגש על היצרן. פתרונות זולים עשויים להתברר כיקרים בחלוף השנים. בעיה שנייה היא שפרקט העץ לא מתאים למזג האויר הארץ ישראלי החם. פתרון אידיאלי שמקובל להשתמש בו הוא פרקט למינציה. מדובר בלוחות שמודבקים על הרצפה ועליהם מודבקת מדבקה על צילום של עץ. שלא תטעו- אין מדובר בפתרון אשר בעגת הרחוב נהוג לקרוא 'חלטורה'. פרקט עץ עשוי כאמור להתבלות וצרוך טרחה לא מועטה. פרקט למינציה חוסך את הטרחה ומוזיל עלויות.

גם מתחת לפרקט ניתן לשים מערכות של חימום תת רצפתי.


ממה עשוי פרקט למינציה


פרקט למינציה עשוי מחומר HDF סינטטי ועליו יש מעין צילום עץ. על הלוחות מודבק חומר למינציה שמגן עליו לאורך זמן. ישנם עוביים שונים ללוחות. מ 6 סנטימטר ועד ל 12 סנטימטר. עובי הפרקט קובע את איכותו.
איכות פרקט למינציה נקבעת על פי קלאס, יש קלאס. דירוג הקלאס מתחיל ב 31 ומסתיים ב 33 (האיכותי ביותר). אנשי מקצוע רבים סבורים כי עבור פרקט למינציה ביתי יתאים קלאס 32.

תקנים מומלצים לפרקט למינציה


כאשר רוכשים פרקט למינציה מומלץ לבדוק היטב את התקנים, ראשית כל כדי לשמור על רמת בטיחות שהרי מדובר בחומר סיטנטטי שעשוי להיות דליק באם נרכש מיצרן לא מורשה.

תקן ישראלי: 1481

תקן אירופאי: E1

תקן לבטיחות נגד אש: 921

פעולות במדריך
שלח מדריך  פרקטים  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך פרקטים  למועדפיםלמועדפים
מדריך פרקטים  - גרסת  הדפסהגרסת הדפסה