לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן

עיצוב פרקט לבן


אחד היתרונות הגדולים ביותר אולי של פרקט, הוא העובדה שאפשר לקבל גם רצפת עץ וגם צבעוניות המתאימה לעיצוב הכללי בחלל. זה אינו דבר מובן מאליו כלל בעולם העיצוב, שלרוב החומר והצבע הולכים יחד ומציעים שפה עיצובית מסוימת. לא תחשבו על קרמיקה כחולה בחדרים, ואם תרצו אבן צפחה, תצטרכו להתפשר על צבעה. אבל פרקטים מאפשרים את כל מגוון הצבעים, בשמירה על מאפייני העץ, וכך גם הצבעים שלכאורה נראים לא מתאימים לריצוף, הופכים להיות הרמוניים ולהשתלב במדויק.
כך נכנס לעולם העיצוב הפרקט הלבן, המעניק שפה אסתטית וניקיון שאין שני להם. הוא מהווה פתרון מצוין לחללים קטנים יחסית, כשהוא מעניק את האשליה של מרחב, והוא מגיע בשלל גימורים וסוגי עץ לבחירה. פרקט לבן מגיע גם בצורת פרקט למינציה וגם בצורת פרקט גושני, באמצעות מריחת שכבת צבע על העץ וניגובו, שאז חודר הצבע הלבן לנקבוביות העץ. בזכות המבנה הלא אחיד של פני העץ הגושני, נוצר אפקט מיוחד של פרקט לבן.
לפרקט הלבן יש שלל גוונים, ולמרות שנדמה כי לבן הוא לבן, יש לו כמה וכמה הטיות צבע המשנות כליל את האווירה שהוא מספק לחלל. ישנו הלבן המעושן, הלבן המלוכלך, לבן שלג או לבן עם נגיעות צבע. כל אחד מהגוונים יכול להתאים לעיצוב מודרני יותר, או כפרי, ווינטאג' או הייטקי.
פרקט לבן עולה בדיוק כמו חבריו הפרקטים הטבעיים או הצבעוניים, וההבדל היחידי הוא שיש להקפיד הקפדה יתרה על התקנתו. לבן הוא צבע נקי כל כך, שכל פגם בהתקנה עלול להיות בולט לעין. לכן, גם אם מדובר בפרקט למינציה, שלרוב ניתן להתקנה על ידי כל אדם עם ידיים טובות ומוטיבציה לחסוך בעלות ההתקנה, במקרה של פרקט לבן מומלץ ביותר לשמור את המוטיבציה למקומות אחרים ולהשאיר את העבודה לאיש מקצוע שיודע לבצע את העבודה המדויקת שדורש הפרקט הלבן.

עוד עניין שיש לקחת בחשבון הוא תחזוקתו של פרקט לבן. אמנם מדובר על תחזוקה קלה הרבה יותר מזו של רצפת הקרמיקה הלבנה, ובכל זאת לבן הוא צבע בתולי שעליו נצפה כל כתם, לכלוך או פגם. השאיפה לשמור על ניקיונו צריכה להיות גדולה יותר מזו של בעלי הפרקט הטבעי או הצבעוני, ויש להקפיד הקפדה יתרה על ניגוב כל כתם מים באמצעות מגבונים לחים. כמו כן, כדאי לחשוב פעמיים לפני שמתהלכים עליו עם עקבים או בסוליות גומי שחורות, להקפיד יותר מהרגיל לגזוז את  ציפורני חיות המחמד בבית, ולהקפיד על משטח מבודד תחת הרהיטים, כדי שלא ישאירו סימנים על הפרקט.