לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


מדריך פרגולות עץ

מדריך דלתות תצוגת לוגו רשימת מפרסמים

הפרגולות אינן פטנט חדש. בעצם הן ידועות מקדמת דנא, עוד מימי מצרים העתיקה. באותם ימים שימשה הפרגולה כמחסה מפני מזג האוויר החם שמאפיין את האזור.
באיטליה, בתקופת הרנסנס, שימשו הפרגולות בעיקר כסוכות ענבים או ככיסוי דקורטיבי לשביל בגינה.
מקורה של המילה פרגולה הוא מהמילה הלטינית pergola, שמתייחסת לשולי הגג שמשתפלים בכל צידי הבית. בימים עברו, כאשר אנשים רצו להאריך שוליים אלה כדי לספק לבית אזור מוצל, הם יצרו תחתיהם שורה של עמודים. בהמשך החלו לבנות פרגולה על עמודים עצמאיים שלא היו קשורים או צמודה לבית עצמו.
הפרגולה דומה לסוכה בהיותה פתוחה, ללא קירות, ובעלת קירוי מקושט דרכו נועדו לחדור קרני השמש החמימות. לכן, הצמחים שמטפסים על הפרגולה חשופים ישירות לאור השמש, והופכים עם הזמן לצמחים חזקים שמחזיקים מעמד זמן רב.
פרגולות עץ יכולות לבוא בצורות ובגדלים רבים, החל מצורה של ריבוע שמאפשר להניח מתחת לפרגולה שולחן וכסאות, כך שאפשר יהיה לערוך פיקניק נחמד בחוץ, וכלה בקשת דקורטיבית שמסוככת על השביל שמוביל מהבית לגינה.
רבים מעדיפים לבנות את הפרגולה מעץ. העץ הוא חומר טבעי שמשתלב היטב בכל גינה. קיים בשוק מגוון גדול של סוגי עצים שמתאימים לבניית עמודי העץ שתומכים בפרגולה. עץ זה צריך להיות עמיד בפני פגעי מזג האוויר ובפני חרקים ועובש, כמו: עץ אורן, עץ גושני מסוג אשוח ועוד שעוברים חיטוי וטיפול מיוחד שישמור עליהם לאורך זמן.
אנשים משתמשים בפרגולה בגינה כדי להוסיף יופי לגינה שלהם וכדי ליהנות מפינה מוצלת. אתם יכולים לבנות פרגולה מעץ בעצמכם, או להיעזר באנשי מקצוע. בניית פרגולה יכולה להיות פשוטה וזולה למדי. עם זאת, אתם חייבים להיות בטוחים שהפרגולה נבנית על משטח ישר, ושכל עמודי העץ שיתמכו בה יהיו בקשר רצוף עם האדמה. אחרת, הפרגולה תתחיל להתכופף ולהתעוות עם השנים.
אתם כבר מבינים שחיוני ביותר שהפרגולה תיבנה באופן מקצועי. מומחה בתחום יוכל להבטיח לכם עבודה מקצועית ומבנה שישרת אתכם לאורך זמן. אין ספק שחשוב לכם לדעת שהמבנה שאתם בונים בגינה לא יאכזב אתכם בדיוק כשתרצו לצאת ולשבת להנאתכם בפינה המוצלת בחצר הבית. היתרון העיקרי של פרגולה הוא שהיא מספקת מרחב חיצוני קליל ואוורירי ואזור מוגן לבילוי בחצר הבית. באופן אידיאלי מומלץ להציב את הפרגולה במקום שממנו תוכלו לראות היטב את הנוף הנשקף מהגינה. זאת משום שהפרגולה מאפשרת זאת, בהיותה פתוחה מכל צדדיה.

פעולות במדריך
שלח מדריך  דלתות  לחברשלח לחבר
הוסף מדריך דלתות  למועדפיםלמועדפים
מדריך דלתות  - גרסת  הדפסה גרסת הדפסה