לוגו רהיט - פורטל רהיטים ועיצוב הבית
דף ראשי אודות ריהוט עיצוב הבית מדריכי ריהוט ועיצוב הבית פרסם באתר מחלקת עיצוב      צור קשר למועדפים

רהיטים לבית

מטבחים

לחוץ

ריהוט גן


תחזוקה וניקיון ריהוט גינה מעץ


המדריך הבא יסיע לכם לשמור על ריהוט העץ שלכם לטווח ארוך ויגרום לו להיראות כמו חדש, גם אחרי מספר שנים. מדריך פשוט, המתאר את הצעדים שיש לנקוט ,צעד אחר צעד בדרך לניקיון ולשמירת הריהוט.

קודם כל, כדי לדאוג לריהוט עליכם להשיג את הפריטים הבאים:


- בקבוק של שמן עץ
- 2 מטליות נקיות ורכות.
- בקבוק תרסיס מפלסטיק
- קערת עם מים חמים וסבון

תחזוקה כזאת צריכה להתבצע כל 4-6 שבועות:

להלן הצעדים העיקריים לשמירה ולתחזוקה על ריהוט גן מעץ מלא וכן טיפים לשמירה על הריהוט בחורף

1. ניקיון הריהוט שלכם: השתמשו באחת מהמטליות עם מים וסבון, כדי לנגב את הלכלוך והאבק מהרהיטים. יש לתת לרהיט להתייבש מהמים במשך כשעתיים.

2. תרסיס השמן: מלאו את בקבוק התרסיס עם שמן העץ. השתמשו בו בנדיבות על כל הריהוט מעץ שלכם. תוודאו שאתם מכסים את כל שטח הריהוט.

3. נגבו את השמן מהריהוט: השתמשו במטלית השנייה, הנקייה והיבשה, כדי למרוח את השמן לתוך העץ. ודאו שאתם מגיעים לכל החללים הקטנים.

4. תייבשו את העץ: ועכשיו כל מה שנשאר לכם לעשות זה להשאיר את הרהיט להתייבש בחוץ באופן טבעי. זה יכול לקחת עד מספר ימים, תלוי בטמפרטורה בחוץ.

טיפים שימושיים שחשוב לזכור לגבי ריהוט עץ:

. מומלץ לרסס בקלילות את הרהיטים שלם עם שמן עץ כל 1-2 שבועות, אם אין לכם זמן לעשות את השלבים המלאים של הניקיון.

. את שמן העץ יש לרסס באזור מאוורר היטב, כיוון שהאדים יכולים להיות רעילים.

. הניקוי הראשוני של הרהיטים הוא חיוני, משום שפיסות עדינות של לכלוך יכולות לגרד את פני השטח של העץ.

אין ספק שריהוט גן העשוי מעץ כמו עץ אורן נראה נהדר, ושווה כל אגורה , והוא אלטרנטיבה אחרת אם לא מתחשק לכם לקנות רהיט עשוי מעץ טיק משום שהרוב המכריע של רהיטים העשויים מעץ אורן נמכרים ללא טיפול. למרבה הצער בניגוד לעץ הקשה , רהיטי עץ רך לא עומדים במזג האוויר הישראלי והטוב, לכן עליך לוודא שהרהיטים שלך מוגנים עם כיסוי לריהוט גן ומטופלים נגד ריקבון, נזקים ולחות.

מומלץ להגן על העץ באמצעות חומר משמר ושמן טיק. שמן זה מושלם כדי להגן על הרהיטים שלך ושומר על המראה נהדר בכל ימות השנה. ריהוט גן מעץ מגיע בדרך כלל מחוטא ומשויף וכל שנותר הוא לשמן בלכה אחת לחצי שנה והעץ נשמר כמו שצריך, בנוסף אפשר לרכוש כיסוי לריהוט גן בנפרד לימי החורף הקשים.